Czy można sprzedać mieszkanie z dożywociem?

Dożywotnik w mieszkaniu

Takie pytanie pojawia się często wśród osób, które chcą sprzedać swoją nieruchomość z dożywotnikiem lub służebnością osobistą mieszkania. Odpowiedź jest bardzo prosta – MOŻNA !

Prawo dożywocia to nic innego jak przeniesienie własności nieruchomości w zamian za dostarczanie środków do życia i miejsca zamieszkiwania dożywotnikowi. Problematyczne w umowie dożywocia jest to, że nie można się go zrzec ani znieść. W księdze wieczystej prawo dożywocia będzie wpisane do momentu śmierci dożywotnika i do tego też momentu dożywotnik ma prawo w nieruchomości zamieszkiwać. Podstawą wykreślenia z księgi wieczystej dożywotnika jest wniosek wraz z odpisem aktu zgonu. Nie ma innej drogi na wykreślenie z KW takiego wpisu.

Istnieje możliwość szybkiego zbycia nieruchomości z dożywociem lub służebnością osobistą mieszkania. Skup nieruchomości – grb-nieruchomosci.pl zajmuje się odkupem mieszkań i domów z dożywociem i służebnością osobistą. Wystarczy skontaktować się z nimi przed stronę lub zadzwonić. W kilka chwil ustalimy wszystkie szczegóły przez telefon, mail lub osobiście. Nieruchomości obciążone prawem dożywocia stanowią inwestycję długoterminową dla skupów nieruchomości. Firmy dysponujące dużym kapitałem mogą pozwolić sobie na długoterminowe zainwestowanie w nieruchomość nawet z dożywotnikiem.

Za nieruchomość obciążoną prawem dożywocia lub służebnością osobistą można uzyskać maksymalnie ułamkową część wartości nieruchomości. W celu ustalenia szczegółów trzeba skontaktować się z firmą grb-nieruchomosci.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *