Czy warto korzystać z oferty pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości

Pożyczki pod zastaw nieruchomości stały się ogólnodostępnym produktem finansowym. Każdy, kto posiadania nieruchomość może skorzystać z finansowania zabezpieczonego na nieruchomości, ale czy warto zaciągać pożyczkę pod zastaw nieruchomości? 

W dobie wymiany informacji między instytucjami finansowymi i bankami coraz trudniej jest uzyskać pożyczkę bankową jeżeli nasza historia kredytowa w BIK jest negatywna. Wystarczyło kilkunastodniowe opóźnienie w płatnościach rat pożyczek i już mamy zamkniętą furtkę do banku. W takiej sytuacji instytucje parabankowe wyciągają do nas pomocną dłoń.

Czym są pożyczki pozabankowe i kto ich udziela?

Pożyczka pod zastaw nieruchomości to produkt w systemie pozabankowym, który porównywany jest do pożyczki hipotecznej, ale cechuje się o wiele prostszą procedurą weryfikacyjną i zwiększoną przyznawalnością. Do samej weryfikacji potrzebny jest numer Księgi Wieczystej i zdjęcia nieruchomości i po kilku godzinach otrzymujemy wstępną decyzję pożyczkową. Co prawda, pożyczki pozabankowe są nieznacznie droższe od produktów bankowych, ale za to, mamy dostęp do środków praktycznie natychmiast.

Prywatny inwestor czy instytucja parabankowa to nic innego  jak prywatne przedsiębiorstwo, spełniające pewne kryteria narzucone przez KNF, by móc udzielać pożyczek pod zastaw nieruchomości. Każdy przedsiębiorca, posiadający duży kapitał może zostać pożyczkodawcą.

Czy pożyczka pod zastaw nieruchomości jest bezpieczna i warto z niej skorzystać?

Co do bezpieczeństwa takiej transakcji, to sama umowa jest podpisywana u notariusza i to właśnie on czuwa nad interesami każdej ze stron. W internecie można się doszukiwać informacji o nierzetelnych pożyczkodawcach, ale to od nas zależy czy dokładnie zweryfikujemy podmiot z którym będziemy podpisywali umowę pożyczki. W każdej branży i na każdym rynku znajdzie się osoba, która będzie miała złe zamiary. Na tym etapie, można wskazać jedną z takich firm, która dba o dobro klienta. W rzetelny i transparenty sposób świadczy swoje usługi – www.poza-bankowe.pl – pożyczki pod zastaw nieruchomości. Firma ta posiada wieloletnie doświadczenie na rynku pożyczek pod zastaw nieruchomości.

Na drugą część tego pytania musimy sobie odpowiedzieć sami, ponieważ każdy jest w innej sytuacji i nie można tego uogólniać. Jeżeli jesteśmy zmuszeni do szybkiego pozyskania środków finansowych to pożyczka pod zastaw nieruchomości jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na stronie takiej firmy i po krótkiej chwili możemy się spodziewać kontaktu od pracownika, który przeprowadzi nas przez całą procedurę pożyczkową.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *