Gdzie można skorzystać ze skupu nieruchomości?

Skupy nieruchomości zajmujące się kupowaniem mieszkań i innych nieruchomości powinny być zarejestrowanymi podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą i posiadać siedzibę. Świadczy to o legalności i transparentności firmy.

Skup nieruchomości można najczęściej spotkać w Internecie, pojawia się tam wiele ofert firm oraz pośredników zajmujących się skupem, którzy oferują szybkie przeprowadzenie transakcji zakupu nieruchomości, dokonując zapłaty wykonując przelew nawet jeszcze podczas wizyty u notariusza.

Skupy nieruchomości działają na terenie całej Polski jednakże najchętniej kupowane są mieszkania w dużych miastach takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk. Mieszkania w dużych miastach są atrakcyjne dla skupów nieruchomości z uwagi na możliwość szybkiego zbytu nieruchomości w razie podjęcia takiej decyzji biznesowej w ramach biznesowej strategii.

Warto zawsze sprawdzić czy firma zajmująca się skupem nieruchomości jest transparentna, czy pracownicy lub właściciele podpisują się imieniem i nazwiskiem. Warto sprawdzić także czy firma posiada NIP i REGON oraz czy posiada siedzibę i numer telefonu. Wszystkie te informacje świadczą o prowadzeniu legalnego biznesu, zgodnie z powszechnie obowiązującym prawem.

Podejmowanie współpracy z legalnie działającą, transparentną jest zawsze bezpieczniejsze a o bezpieczeństwo transakcji trzeba dbać.
Warto także umówić się na zapłatę poprzez wykonanie przelewu niezwłocznie po podpisaniu aktu notarialnego, którego draft został wcześniej dostarczony do przeczytania i zweryfikowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *