Szybki skup nieruchomości za gotówkę w Polsce.

Sprzedaż domu to często duży problem. Wyszukanie kupującego, który będzie chętny zapłacić godną cenę może być w niektórych przypadkach delikatnie mówiąc – nierealne.

Po pierwsze potrzeba do tego dużo czasu, trwa to miesiące, niekiedy nawet lata. Czasami jednak jesteśmy postawieni w nieprzyjemnej sytuacji – jesteśmy zadłużeni i potrzebujemy ekspresowo środków ze sprzedaży nieruchomości, albo planujemy wyjazd z kraju i nie możemy czekać, aż znajdzie się kupujący na nasze mieszkanie.
Po drugie musimy podpisać umowę z agencją nieruchomości, ponieważ sprzedaż naszego mieszkania na własną rękę może okazać się czasem zmarnowanym. Nie dzierżymy odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w danym zakresie. Co wytwarza dodatkowe koszta.
Po trzecie każdy potencjalny klient obawia się jakichkolwiek wzmianek, wpisów, obciążeń w Księdze Wieczystej. Przez to grono potencjalnych kupujących topnieje w oczach.

W takiej sytuacji trzeba się zastanowić nad opcją szybkiej sprzedaży nieruchomości. Zajmują się tym specjalne firmy skupujące nieruchomości. Cała procedura zajmie dosłownie kilka dni, jednak nie ma nic za darmo. Na początku firma prowadząca skup nieruchomości musi ustalić rynkową cenę nieruchomości, a w następnej kolejności jest czas na ustalenie warunków zapłaty ceny między firmą skupującą mieszkanie, a sprzedającym. Firma taka nie zapłaci nam 100% wartości rynkowej za to mieszkanie, a mniej więcej 80%. Taka jest cena szybkiej sprzedaży, nie istnieje inna opcja zbycia mieszkania w tak krótkim okresie, a taka firma musi później na nabytej od nas nieruchomości także coś zarobić, nie ma pewności czy mieszkanie uda się sprzedać po trzech miesiącach, czy po trzech latach. W związku z tym całkowicie logiczne jest, że prowizja musi być odpowiednio wysoka.

Skup nieruchomości:
GRB-nieruchomosci.pl

Skup mieszkań Warszawa:
skup-mieszkan.com

Skup nieruchomości Kraków:
rentapartment.com.pl

Jeśli dysponujemy czasem i nie musimy sprzedawać od razu to należałoby najpierw poszukać tradycyjnych metod zbycia mieszkania, lecz jeśli zależy nam na czasie to takie wyjście będzie jedynym dobrym posunięciem.

Oczywiście, takie firmy nie zajmują się tylko i wyłącznie skupem mieszkań w Warszawie, ale także są zainteresowane różnymi nieruchomościami w dużych miastach – domami, wielkimi kompleksami budynków bądź po prostu wolnymi działkami. W przypadku większych inwestycji jest możliwość negocjacji z przedstawicielami szybkiego skupu nieruchomości za gotówkę w celu uzyskania ceny satysfakcjonującej dla obu stron. Nie ma normy że prowizja za każdym razem wynosi 20% rynkowej wartości nieruchomości. Jeśli jest to nadzwyczaj atrakcyjna lokalizacja czy budynek z renomą, to taka firma będzie z pewnością zainteresowana renegocjacjami. Firmy zajmujące się ekspresowym skupem nieruchomości będą też zainteresowane nieruchomościami z kredytem na które po prostu nie ma szans w inny sposób znaleźć nabywcy. Z pomocą takiej firmy zdołamy sprzedać nawet takie mieszkanie, wymagające fundamentalnego remontu czy też po prostu zaniedbane. Z takiego rodzaju nieruchomościami – wymagającymi remontu lub zadłużonymi – jest największy kłopot podczas sprzedaży, toteż sprzedaż mieszkania większej firmie będzie w takiej sytuacji bez wątpienia ciekawym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *